Az egyik az energiatakarékoskodással függ össze, vagyis azzal, hogy télen kevesebb fűtéssel melegíthetjük fel és őrizhetjük meg otthonunk kellemes klímáját, nyáron pedig a kinti hőség ellen védekezhetünk sokkal hatékonyabban és így kevesebbet vagy egyáltalán nem kell a klímaberendezéseinket használnunk.
A másik pozitív hatás az, hogy az otthonunk sokkal komfortosabb lesz a hőszigetelésnek köszönhetően, ezért kellemesebben fogjuk érezni magunkat benne. Harmadik előnyként pedig elkönyvelhetjük, hogy az általunk birtokolt ingatlan értékét is megnöveljük a hatékony szigeteléssel. Természetesen a hőszigetelésnek olyan pozitív hozadéka is van, hogy alkalmazásával mi is hozzájárulunk a környezet védelméhez és a globális felmelegedés ellen tett lépésekhez.
Milyen anyagok alkalmasak arra, hogy homlokzati hőszigetelőként funkcionáljanak?
Az ingatlan falának szigetelésére többféle anyag is alkalmas. Ilyen a hagyományos hungarocell, a grafitos hőszigetelő lap, valamint a kőzetgyapot szigetelés is. A különböző anyagok különféle tulajdonságokkal rendelkeznek és ezek tudatában érdemes kiválasztanunk egyiket vagy másikat.
A hungarocell hőszigetelés
Leggyakrabban az EPS, más néven polisztirol vagy hungarocell lapokat használják erre a célra. Ennek az az oka, hogy ez egy nagyszerű tulajdonságokkal rendelkező szigetelő anyag, amely rendkívül kedvező áron érhető el a többi szigeteléssel szemben. A hungarocell esztétikus felületet biztosít, amely nyomásálló és tűzálló, ráadásul a nedvességet is csak kis mértékben veheti fel. Akkor miért nem használja ezt az anyagot mindenki?
A választ a szigetelő anyagok közti különbségek adják meg. Eszerint előfordulnak olyan helyzetek és adottságok is, amelyek miatt más szigetelés alkalmasabb a feladatra.
A grafitos hőszigetelő lap
A grafitos hőszigetelő lap abban tér el a sima polisztiroltól, hogy grafitot adtak hozzá a gyártás során. A grafitnak köszönhetően még hatékonyabb lett a hőszigetelő képessége, aminek hasznát vehetjük akkor is, ha erősebb hőszigetelési tulajdonságot szeretnénk biztosítani, de akkor is, ha olyan felületen fogjuk használni a szigetelést, ahol nagyon fontos a szigetelés vastagsága. Például a homlokzati hőszigetelők használati körén belül ilyen lehet a nyílászárók körüli terület szigetelése, ahol nem mindegy, hogy milyen mértékben lóg a szigetelőanyag az ablakkeret elé. A grafitos hungarocell vékonyabb rétegben nyújtja ugyanazt a hőszigetelő hatékonyságot, mint amire a hagyományos polisztirol lap képes.
A kőzetgyapot hőszigetelés
A kőzetgyapot egy egészen különleges anyag a szigetelők között, ugyanis nem csak a hőszigetelése, hanem a hangszigetelése is kiváló. A homlokzaton kívül alkalmas a tető, a lábazat, sőt akár a pince szigetelésére is. Egyáltalán nem vesz fel nedvességet, ráadásul még vízlepergető hatása is van és sem a gomba, sem a penész nem tud megtelepedni benne. Átengedi és nem tartja magában a párát, ezért nem kell tartani az esetleges dunsztos hatástól sem. Kőzetgyapot szigeteléssel úgy marad meg az épület szellőzőképessége, hogy nem csorbul a hőszigetelés funkciója sem.
Ne feledjük, hogy a hőszigetelő rendszernek nem csupán a hőszigetelő anyagok a részei! Ezért nálunk megtalálja a hőszigetelő anyagok mellett a kiegészítő szigetelő anyagokat is, ha pedig jobban hisz a komplett szisztémában, akkor figyelmébe ajánljuk hőszigetelő rendszereink valamelyikét, amelyek minden szükséges anyagot tartalmaznak a tökéletes hőszigetelés kivitelezéséhez.